En İyi Tarihi Filmler (IMDB)

Uzman Tarih Blog‘da bu konumuzda IMDB’ye göre en yüksek puanlı 7 tarihi filmi aktaracağız.

1-) Schindler’in Listesi

Yapım Yılı: 1993 | IMDB Puanı: 8.9

Schindler’in Listesi filminde, 2. Dünya Savaşı sırasında Alman işgali altında olan Polonya’da sanayici olan Oskar Schindler’in fabrikada 1100 Yahudi’yi çalıştırıp onların hayatlarını kurtarması anlatılıyor.

2-) Hamilton

Yapım Yılı: 2020 | IMDB Puanı: 8.5

Hamilton filmi, Amerika’nın önde gelen kurucu babalarından ve ilk Hazine Bakanı olan Alexander Hamilton’un hayat hikayesini konu almaktadır.

3-) Ayla

Yapım Yılı: 2017 | IMDB Puanı: 8.4

Ayla Filmi, Kore Savaşı’nda yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Kore Savaşı’na giden Türk Astsubay Süleyman savaş alanında 5 yaşındaki Koreli bir kızı kurtarır. Koreli bu kız çocuğu konuşmadığı için kıza Ayla ismini verirler. Ayla kısa süre içinde birliğin neşesi olur ve Süleyman ile Ayla baba-kız gibi olurlar. Türk birliği ülkeye geri çağırılınca Süleyman her yolu denese de Ayla’yı yanına alamaz ve ayrılmak zorunda kalırlar. Seneler sonra Süleyman, Ayla’nın izini bulmaya çalışır.

4-) Cesur Yürek (Braveheart)

Yapım Yılı: 1995 | IMDB Puanı: 8.3

Cesur Yürek; İskoç savaşçı William Wallace’ın, vatanını İngiltere Kralı I. Edward’ın zulmünden kurtarmak için vatandaşlarını bir isyana yönlendirmesini konu alır.

5-) Amadeus

Yapım Yılı: 1984 | IMDB Puanı: 8.3

Amadeus, 18. yüzyılda Viyana’da yaşayan besteciler Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin başından geçenleri konu almaktadır.

6-) Arabistanlı Lawrence

Yapım Yılı: 1962 | IMDB Puanı: 8.3

Arabistanlı Lawrence filmi, bir İngiliz casusu olan Thomas Edward Lawrence’ın Orta Doğu’ya görevle gelip burada Arap kabilelerini Türklere karşı kışkırtmasını ve savaşa sokmasını konu alıyor.

7-) Çöküş

Yapım Yılı: 2004 | IMDB Puanı: 8.2

Çöküş filminde, Adolf Hitler’in sekreteri Traudl Junge’ın gözünden Hitler’in karargahta geçirdiği son günleri anlatılır.

Kaynak: IMDB

Related Posts

Free Gmail Accounts and Passwords 2023 New

Gmail is one of the formations offered to people for free. People can create gmail accounts offered through Google completely free of charge. Gmail addresses have a…

Free Tinder Accounts And Passwords 2022 New

Free Tinder Accounts And Passwords 2023 New

In today’s world, social life has shown a shift towards social media platforms. People expand their friendship relations through various platforms. There are accounts that are different…

Tarih Tezli Yüksek Lisans Yapmak

Tarih Bölümü Tezli Yüksek Lisans Yapmak ve Başvuru Şartları

Yüksek Lisans Nedir? Yüksek Lisans; Lisans eğitiminin başarıyla tamamlanmasının ardından devam edilen bir üst eğitim türüne verilen isimdir. Yine yüksek lisans programları da tezli yüksek lisans ve…

Z Kuşağı Nedir? Z Kuşağı Ne İstiyor?

Z Kuşağı Nedir? Z Kuşağı Ne İstiyor?

Z Kuşağı Nedir? Z Kuşağı özellikle son zamanlarda ülkemizde çokça dile getirilen ve gündemden düşmeyen bir kavram olmuş durumda. Ebeveynler, yaşlılar, siyasiler ve daha pek çok grup…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir